Zmniejszenie kosztów utrzymania czystości na lotnisku przy jednoczesnym zapewnieniu przyjaznego środowiska dla pasażerów to wyzwanie dla firm zarządzających portami lotniczymi.
W oparciu o nasze doświadczenie, zdobyte dzięki wykonaniu wielu mat dla portów lotniczych na całym świecie, przedstawiamy cztery sposoby, które pozwolą ci obniżyć koszty utrzymania porządku na lotnisku.
1. Wejście na terminal
The entrance to an airport terminal is the ideal location to remove dirt and moisture from the feet of passengers and the wheels of luggage and trolleys. However, many entrance flooring systems are not optimised to scrape, brush and absorb – allowing too much dirt and debris to enter the terminal, and increasing cleaning costs as well as wear and tear on expensive internal floor finishes.
Wybierz maty wejściowe o sprawdzonej skuteczności w zakresie czyszczenia i wchłaniania wilgoci, które sprostają wyzwaniu jakim jest ogromny ruch na terminalach lotniczych.
2 Miejsca odbioru bagażu
Uszkodzenia ścian na skutek ruchu bagażu i wózków mogą zaszkodzić nie tylko estetyce wnętrza, ale również bezpieczeństwu użytkowników. Standardowe pokrycia ścian w takich miejscach nie spełniają swojego zadania i nie chronią powierzchni przed zarysowaniami i silniejszymi uderzeniami, co prowadzi do konieczności częstego odnawiania i podnosi koszty utrzymania budynku.
Zamiast stosować zwykłe farby lub stal nierdzewną, sięgnij po ochronę ścian, która wytrzyma uderzenia, głębokie zarysowania i zadrapania, wyglądając wciąż atrakcyjnie i nie wymagając częstego czyszczenia.
3 Wnętrze portu lotniczego
Jak w przypadku każdej dużej budowli,na budynek lotniska mogą oddziaływać takie siły jak wiatr, wysokie temperatury czy trzęsienia ziemi. Ponieważ listwy dylatacyjne są wbudowane w posadzki i ściany terminalu, wybór prawidłowych listew jest niezwykle istotny zarówno dla bezpieczeństwa pasażerów jak i dla ochrony eleganckich ścian i podłóg przez uszkodzeniami.
Wybierz listwy dylatacyjne o jakości sprawdzonej na wielu lotniskach, które nie tylko skompensują ruchy budynku, ale będą też estetycznym uzupełnieniem wyglądu wnętrza.
4. Zewnętrzna część terminala
Duże budynki komercyjne zużywają ogromną ilość energii na oświetlenie, ogrzewanie i chłodzenie. Oto przyczyna, dla której wielu właścicieli portów lotniczych włącza się czynnie w programy typu LEED & BREEM, pomagające im projektować budynki, w których rzeczywiście oszczędza się energię.
Jednym ze sposobów ograniczenia energii elektrycznej w budynku terminalu lotniczego jest możliwość korzystania ze światła słonecznego i brak konieczności włączania ogrzewania. Dobrze jest więc znaleźć żaluzje słoneczne, które z jednej strony ochronią przed upałem i blaskiem słońca, a z drugiej wpłyną korzystnie na obniżenie kosztów klimatyzacji oraz oświetlenia wewnątrz budynku.