Wyzwanie
Jeśli chodzi o wieżowiec WTC1 projektanci z biura SOM chcieli żaluzje nie wyglądające jak żaluzje, za to spełniające wymogi związane z dobrym przepływem powietrza, obniżaniem ciśnienia i absolutnym brakiem możliwości przenikania wody z zewnątrz.
Rozwiązanie
Pracownicy CS współpracowali z biurem SOM oraz z wykonawcami, aby opracować napędzany wiatrem system żaluzji w kategorii A, zgodny z życzeniem Klienta i wymogami projektu. Dobierając elementy z trzech różnych, standardowych modeli żaluzji dostępnych w ofercie, pracownicy CS stworzyli nowy model, zapewniający wymaganą ilość wolnej powierzchni oraz wodoodporność dla systemu HVAC umieszczonego na 18 piętrze budynku.
Zapewniające dostęp powietrza i zatrzymujące wodę – aż do 100 piętra.
Żaluzje CS pełnią funkcję odwróconej przestrzeni powietrznej, zatrzymując wodę. Bez okien przed nimi żaluzje odporne na burzę są w pełni narażone na działanie czynników atmosferycznych. Żaluzje są również ustawione pod kątem do tyłu 18° i wycięte w narożnikach, aby pasowały do zewnętrznej powłoki budynku.
Stworzenie ukrytego systemu przepływu powietrza do pracy z monolitycznym projektem budynku.
Na niższych piętrach wieżowca WTC1 w odległości 2.1 metrów od żaluzji i za otwartymi szybami umieszczono kratę bezpieczeństwa. Firma CS była w stanie udowodnić wysoką wydajność żaluzji replikując dokładnie warunki przyszłej pracy systemu w naszej ekskluzywnej komorze testowej.
Dla ukończenia projektu WTC1 firma CS dostarczyła:
- żaluzje na 18 piętrach
- 15,481m² żaluzji
- 429 tony aluminium
- 41,633 litrów powłoki
- 989,780 szt. elementów złącznych